We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

20.6.1969

Matička, narozená v minerálkové vesnici Santovka na jižním Slovensku, přišla do Ostravy za prací a už zde zůstala. Každoroční výpravy za dědou, který byl klasickým sedlákem s velkým hospodářstvím, byly pro ostravského kluka opravdu zážitkem. Otcova rodina oproti tomu.../ ➝ (číst více)

9.4.1976

Kdo nezažil bratrské bitvy, neuvěří, jak se dokáží sourozenci mlátit. Naštěstí jsem byl ten starší a trochu silnější..../ ➝ (číst více)

1.9.1983

Dvoupokojový byt přeci jen nestačil a tak jsme se stěhovali do většího bytu na zcela nově vznikajícím sídlišti Pískové doly. Naštěstí jsme dostali byt na kraji sídliště s obrovskou travnatou plochou před domem. Ale pro mě podstatná byla blízkost řeky Odry, kam se dalo vybě.../ ➝ (číst více)

1.8.1989

Neuvěřitelný zážitek z více než měsíčního pobytu v zemi, kde zítra již znamenalo včera. To vše v létě roku 1989. Jestli jsem předtím měl nějaké iluze, tak vzaly za své už po příjezdu do Moskvy. Následná brigáda v komsomolském táboře uprostřed Sibiře byla ukázkou to.../ ➝ (číst více)

30.9.1990

Po otevření hranic jsme se s kamarády rozhodli vyrazit do kapitalistické ciziny. Vzali jsme kola, 30 let starou škodu 1000MB s přívěsným vozíkem a vyrazili so Saint Tropez ve Francii. Neuvěřitelná cesta a vstřícnost lidí se asi už nikdy opakovat nebude. Spali jsme většinou s plnou.../ ➝ (číst více)

1.10.1992

Otci jsem zabavil šroubováky, vrtačku a další nářadí, žena totéž provedla v kuchyni své matky, babička nás vybavila snad stovkou ručníků a utěrek a už jsme mohli řešit naprosto zásadní otázky lidstva, kterými bylo umístění příborů, pasty na zuby či ručníků. Zásad.../ ➝ (číst více)

1.4.1995

Nejlepší, co mě mohlo potkat. Naštěstí se nevyplnila proroctví kamarádek o krátké trvanlivosti našeho vztahu a loni jsme oslavili už 20. výročí svatby. Ale vzpomínka na svatební den, kdy krásná nevěsta kýchá a smrká, pod šaty má koleno v sádře, venku střídavě sněží .../ ➝ (číst více)

1.9.1996

Měl jsem to obrovské štěstí, že od dětství až v podstatě do dospělosti mě, spolu s rodiči, vychovávala pětice nezaměnitelných a svérázných bytostí v podobě dědy s babičkou, její sestry s manželem a jejího samorostlého bratra. Strejda se v 70. letech naučil kvůli mn.../ ➝ (číst více)

13.1.2000

Před nedávnem jsme rozplakal všechny maminky a babičky při tradičním klimkovickém vítání občánků, když jsem jim popisoval, jak doma scházím po schodech a míjím galerii fotek své dcery a uvědomuji si, že už to není miminko, ale skoro dospělá slečna. Letí to opravdu rychle!.../ ➝ (číst více)

1.6.2000

Kdo si ještě pamatuje první hypotéky se sazbou 13% p.a.? Takže první vlastní bydlení ještě byl „pouze“ byt, zato ale krásný a na ideálním místě porubského 7 obvodu, kde kousek od otevřeného okna houká sova a s kočárkem se dá vyrazit mezi tisíce rozkvetlých kosatců do T.../ ➝ (číst více)