We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

5.2.2009

Článek: Mladý otec bojuje za čistý vzduch

Moje úplně první mediální vystoupení a taky první krok do komunální politiky. Z tehdejších názorů jsem už vyrostl, ale každý nějak začíná…..

Originální článek

5.10.2012

Článek: Jak přiškrtit trh s černým alkoholem? Udělejme z občanů kontrolní orgán!

Reakce na metanolovou aféru a návrh, jak jednoduše řešit značení alkoholu. Podle Jakuba Unucky, výkonného ředitele firmy vyrábějící RFID čipy, by Státní tiskárna cenin bez problémů zvládla aplikovat tyto kódy na kolky…

Originální článek

2.12.2012

EKOMAGAZÍN – Lesní park v Klimkovicích má novou stezku

Jedno z mých prvních vystoupení na kameru. Hlas se mi třásl…..Dokumentární pořad o činnosti Občanského sdružení Čisté Klimkovice. Jak to všechno začalo a jaké jsme měli plány.

Odkaz na video

6.12.2012

Článek: Klimkovická výzva

Na konferenci „Klimkovická výzva“, kterou jsem drze zorganizoval na konci roku 2012 jsme se chtěli domluvit na společném postupu, který v rámci stávající legislativy umožní občanům a samosprávám minimalizovat nesprávné a zejména nezákonné činnosti, k nimž dochází při individuálním vytápění domácností. Výsledkem byly úspěšné kotlíkové dotace.

Další informace o konferenci Klimkovická výzva.

14.2.2013

Článek: Klimkovice zavedou nízkoemisní zónu na podzim

První informace o nízkoemisní zóně. Jedno z mých hlavních témat, ale bohužel zatím k ničemu nevede. Státní správa je tak neuvěřitelný moloch, že proto ní není jakákoliv šance uspět. když už seženete 37 razítek, vymyslí si nutnost elektrické přípojky k pohyblivé dopravní značce na dálnici a je zase na několik let vymalováno…. Hlava XXII.

Celý článek

5.11.2013

Článek: Inovační firma Moravskoslezského kraje 2013 (Moravskoslezský kraj)

Velký úspěch firmy GABEN na poli inovací! Hodnotitelé v prvním ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje vybírali z 24 firem z různých oblastí. Od v našem kraji tradičních technicky orientovaných firem přes firmy z oblasti IT, poradenství či potravinářství. Nakonec první místo získala třinecká firma MEPAC CZ, s.r.o., druhé místo si odnesla firma GABEN, spol. s r.o. a třetí místo pak firma KUBERG s.r.o.

22.2.2015
Jakub Unucka. Pamětníci sestřelu V.A. Staška na místě dopadu u restaurace Myslivna.

Příběh o tom, jak se nám podařilo po 70. letech identifikovat neznámého pilota Rudé armády, který padl v Klimkovicích. Jmenoval se Vasilij Alexejevič Staško. Dalo to zabrat, ale výsledek stál za to

Celý článek

20.3.2015

Největší instalaci RFID technologie v Evropě instalovala naše firma GABEN na Technické univerzitě v Košicích. Vznikl tam ojedinělý testovací model železnice, který si klade za cíl ověřit spolehlivost RFID technologie při nasazené na železnici. Kolejiště o délce více než sto metrů je osazeno 140 anténami RFID, které snímají RFID tagy na lokomotivách a vagónech.

Více viz celý článek

27.4.2015

Slavnostní odhalení pomníku letci Vasiliji Alexejeviči Staškovi

Záznam z odhalení památníku sestřelenému letci Vasiliji Alexejeviči Staškovi. Více než roční snaha o důstojné připomenutí 70. let osvobození Klimkovic byla myslím korunována úspěchem. Jsme rád, že jsme mohli rodině Vasilije Alexejeviče Staška alespoň tímto způsobem poděkovat.

4.10.2015

Článek: Posed pro vozíčkáře? V Klimkovickém bezbariérovém lesoparku ho mají!

„Moc nás těší, že Lesní park mohou využívat lidé, kteří si jinde zážitek nemohou kvůli postižení dovolit,“ říkám pro časopis MY89.